Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
K / 22.02 / 19:30
N / 23.02 / 19:30

Kestus: 180'
Pilet: 10/12 EUR -> Osta

TARTU UUS TEATER:

IVAR PÕLLU "Ird, K."



 

Kaarel Ird (1909 - 1986) on Eesti teatriajaloo vastuoluliseim mees. Kunstnik, pätt ja kommunist, lavastaja ja teatriehitaja, kelleta poleks Tartu linn ja Vanemuise teater sellised, nagu me neid tunneme.


Lavastus on tragöödia mehest, kes ei kahtle ega kõhkle kunagi ning kelle suurim mure on see, et ta ei jõua kõike ise ära teha. Lavastus on täiesti mittenostalgiline sissevaade kommunistlikku lähiminevikku. Huumorimeeleta ekskommunistidele mittesoovitatav!

 

"Ird, K." on teine osa Tartu Uues Teatris valmivast Tartu 20. sajandi teatriloo-ainelisest triloogiast. Esimese lavastuse ("Endspiel", 2008 Pärmivabrikus) peategelaseks oli hingearst ja kirjanik Vaino Vahing. Kolmas osa (tööpealkirjaga "Vanemuise biitlid") valmib kevadel 2012.


Mängivad: Nero Urke, Katrin Pärn, Maarja Jakobson, Evald Aavik, Robert Annus (Vanemuine) ja Juss Haasma

Autor-lavastaja: Ivar Põllu

Kunstnik: Kristiina Põllu

Valguskunstnik: Taavi Toom

NB! Etendus on 2 vaatuses ja kestab 3 tundi
Piletid: 10/12.- eelmüügis Piletimaailmas ja Piletilevis

www.uusteater.ee

 


 



< Tagasi