Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
N / 25.04 / 19:30
R / 26.04 / 19:30

Pilet: 11/15 EUR -> Osta

TARTU UUS TEATER:

INGOMAR VIHMAR "Keskea rõõmud" Lavastuses otsivad 4 kursusekaaslast, keskeale paratamatult lähenevat näitlejat vastuseid oma loomingu-, elu- ja armuküsimustele.

40.-le eluaastale lähenevate kursusekaaslaste trupp avastas, et filmi «Keskea rõõmud» filmimise ajal olid Tõnu Kark, Lembit Ulfsak, Maria Klenskaja, Ülle Kaljuste ja Kaie Mihkelson nooremad kui nemad praegu.

Aga need tegelased seal filmis on meie jaoks olnud alati «suured» ja «vanad». See tähendab, et meie põlvkond hakkab saama «vanaks». Saama sama vanaks, kui olid meie vanemad, kui meie neid juba mäletame täiskasvanutena. Niisiis on tegelasteks ikkagi Katrin Pärn, Piret Simson, Janek Joost, Margus Prangel ja Ingomar Vihmar - nemad, kes selle lavastuse teevad. Lavastus on nende suurekssaamisest, armastusest ja pettumustest. Ja nende elust ja eluparoodiatest.

Lavastuse ülesehitus järgib ühelt poolt samanimelise filmi sündmustejada, kuid neile on leitud uued vasted, uued olukorrad või vastavused armastusluule klassikast. Nii on see ühteaegu pihtimus, luulekava ja road-movie stiilis komöödia, kus filmist tuttavad stseenid peegelduvad luuletekstides ja näitlejate omaeluloolises analüüsis.


Lavastaja: Ingomar Vihmar

Autorid, esitajad, kujundajad: Katrin Pärn, Piret Simson, Janek Joost, Margus Prangel

Dramaturg: Ivar Põllu

Esietendus: Tartu Uus Teater 20.04.2013

www.uusteater.ee< Tagasi